SK

Prindi

Ettevõttest

2001. aastal asutatud AS Sertifitseerimiskeskus on riiklikult akrediteeritud sertifitseerimis- ja ajatempliteenusele ning sellega seotud tarkvara arendusele ja opereerimisele keskendunud ettevõte. Alates 2016. a lõpust on ettevõtte uus ärinimi SK ID Solutions AS (SK).

Meie põhitegevused:

  • sertifitseerimis- ja ajatempliteenuse pakkumine;
  • digitaalallkirjastamise tehnoloogia ja rakenduste väljatöötamine;
  • valideerimisteenuste pakkumine.

SK kui Eesti riigi partner väljastab sertifikaate riiklikele isikut tõendavatele dokumentidele (ID-kaart, Mobiil-ID, Digi-ID, elamisloa kaart ja e-residendi Digi-ID). Lisaks osutame sertifitseerimisteenust elektrooniliste sõidumeerikute projekti raames Taanis. 

SK on loonud ID-kaardi kasutamiseks vajaliku baastarkvara, sh välja töötanud DigiDoc tarkvara, mis võimaldab anda digitaalallkirju, kontrollida digitaalallkirjade kehtivust ning krüpteerida andmeid.

SK asutajad ja omanikud Swedbank, SEB ja Telia Eesti.

Täpsemalt saab SK arengu kohta lugeda siit.

Vaata SKd tutvustavat videot.

 

Usaldusväärsus ja vastavus standarditele

Lisaks iga-aastastele kohustuslikele audititele on SK läbinud Euroopa standarditele vastavuse auditi (ETSI TS 101 456 - Policy requirements for certification authorities issuing qualified certificates). Selles on märgitud vastavus ka Euroopa Parlamendi elektrooniliste allkirjade direktiivis 1999/93/EC nimetatud kvalifitseeritud teenuseosutaja nõuetele. SK väljastab Euroopa Liidu piires tunnustatud kvalifitseeritud sertifikaate.

Meie tegevus on tunnustatud ISO 27001 sertifikaadiga.