Prindi

ID-abiliin

ID-abiliini põhitariifne telefoninumber on 677 3377, millele kehtib lauatelefonile helistamise minutihind. Nimetatud numbrit saab kasutada lisaks Eestile ka välismaalt helistades või juhul, kui lühinumbrite kasutamine on piiratud.

ID-abiliini lühinumber 1777. See on Eesti-sisene lühinumber, millele helistades kehtib kõrgendatud, lühinumbrile helistamise minutihind, mille on määranud telefonioperaator. Kõne minutihinna leiate oma telefonioperaatori kodulehel asuvast hinnakirjast. 

Mõlemale numbrile on võimalik helistada ööpäevaringselt.

ID-abiliini funktsioon:

  • Abistab lõppkasutajaid ID-kaardi ja Mobiil-ID kasutuselevõtmisel ja kasutamisel, e-teenuste kasutamisel ja elektroonilise allkirja andmisel.
  • Nõustab lõppkasutajaid ID-tarkvara kasutuselevõtmisel ja võimalike tõrgete lahendamisel.
  • Annab informatsiooni ID-kaardi ja Mobiil-ID kasutamisvõimaluste ja toetatud veebiteenuste kohta.
  • Annab informatsiooni e-teenuste (kui teenusepakkujad sellise info edastavad), ID-kaardi ja Mobiil-ID kasutamisel tekkinud tõrgete kohta.
  • Annab informatsiooni ID-kaardiga seotud toimingute kohta (sertifikaatide kehtetuks tunnistamine ja sertifikaatide peatatuse lõpetamine, PIN- ja PUK-koodide vahetus jne).
  • Peatab ID-kaardi sertifikaadid (nt kui on kahtlus, et ID-kaart on kadunud ning seda võidakse kuritarvitada). Peatatud sertifikaatidega ei saa anda elektroonilist allkirja ega teha muid toiminguid elektroonilises keskkonnas.

ID-abiliinile helistades saad suhelda eesti, vene või inglise keeles.