Prindi

Ettevõttest

SK ID Solutions (SK) on spetsialiseerunud rahvusvahelistele e-identiteedi lahendustele. Oleme Eesti riigi partner sertifikaatide väljastamisel isikut tõendavatele dokumentidele (ID-kaart, Mobiil-ID, Digi-ID, elamisloa kaart ja e-residendi Digi-ID). Võimaldame erinevate riikide kodanikel e-teenustesse sisse logida ning digitaalallkirju anda. SK ID Solutions teenindab enam kui 600 organisatsiooni, mille hulgas on nii finants-, tervishoiu- kui ka muud era- ja riigisektori e-teenused. Meie teenustel on Eestis üle 700 000 lõppkasutaja.

Meie põhitegevused:

  • sertifitseerimis- ja ajatempliteenuse pakkumine;
  • digitaalallkirjastamise tehnoloogia ja rakenduste väljatöötamine;
  • valideerimisteenuste pakkumine.

SK on loonud ID-kaardi kasutamiseks vajaliku tarkvara, sh välja töötanud DigiDoc tarkvara, mis võimaldab anda digitaalallkirju, kontrollida digitaalallkirjade kehtivust ning krüpteerida andmeid. Lisaks osutame sertifitseerimisteenust elektrooniliste sõidumeerikute projekti raames Taanis. 

SK loodi 2001. aastal, meie asutajad ja omanikud on Swedbank, SEB Pank ja Telia Eesti.

SK ajaloo kohta saad lugeda siit.

Usaldusväärsus ja vastavus standarditele

SK läbib iga-aastaselt regulaarse vastavushindamise, mille tulemustega saab tutvuda siin. Meie teenused vastavad rahvusvahelistele standarditele ning ühena esimestest Euroopas on SK alates 01.07.2016 kantud Euroopa usaldusnimekirja (Trust List) kui kvalifitseeritud usaldusteenuse osutaja. Meie tegevus on tunnustatud rahvusvahelise infoturvalisuse sertifikaadiga ISO/IEC 27001:2013. 

Loe rohkem seadusandlusest, millest SK oma tegevuses juhindub.